11 Kasım 2011 Cuma

Ne mübarek bir nimetmişsin sen "zeytinyağı"Selam sevgili blogger dostlar. Bugün yine zeytinyağının okuduğum bir mucizesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir bilgi paylaşım sitesinde okuduğum bu yazı çok ilgimi çekti. Öncelikle yazının maddelerini eksiksiz olarak sizinle aktaracağım. Bir de siz göz atın bakalım, sizinde ilginizi çekecek mi? :)

1. Cilt Temizleme İçin Zeytinyağı
Tıpkı makyaj temizlemede olduğu gibi cildinizi temizlemek için de zeytin yağını kullanabilirsiniz. Eğer ki elinizdeki hakiki sızma zeytinyağı ise cildinizi temizlemek için avucunuza bir çay kaşığı kadar alıp dairesel hareketlerle ve parmak uçlarınızla cildinize bir dakika süre ile masaj yapın.
2. Makyaj Temizleme İçin Zeytinyağı
Göz makyajınızı veya suya dayanıklı rimelinizi çıkarma işlemini çok az pamuk ve zeytinyağı ile kolayca halledebilirsiniz. Zeytin yağı bilimsel olarak en doğal makyaj çıkarıcı olarak bilinir.
3. Nemlendirici Amaçlı Zeytinyağı
Zeytin yağı içinde mükemmel nemlendirici maddeler vardır. Bu yüzden zeytinyağı bilinen en doğal nemlendiricidir. Her tip cildi nemlendirmek için kullanılabilir. Örneğin boyun bölgesine birkaç damla uygulayarak masaj yaptığınızda boynunuzun daha elastik ve esnek olduğunu fark edeceksiniz. Kırılgan ve narin tırnaklar için etkili çözüm olarak tırnak etlerine uygulanabilir. Küvetin içine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek cildinizin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.
4. Yaşlanma Karşıtı Zeytinyağı
Zeytin yağı yaşlanma karşıtı maddeler bakımından mükemmel bir nimet. Hepimiz zeytinyağının E Vitamini ve diğer antioksidanlar bakımından çok zengin olduğunu biliyoruz. E Vitamini vücut üzerinde serbestçe dolaşan mikroplara karşı mücadelede çok etkilidir. Yaşlanan cildinize direk olarak uygulayabilirsiniz. Bu hasarlı cilt hücrelerini tamir ederek daha genç bir görünüm kazandıracaktır.
5. Yağlı Ciltler İçin Zeytinyağı
Zeytinyağı cildi derinlemesine temizler ve cildin doğal yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Yağlı cilde sahipseniz zeytinyağı ile cildinize masaj yapıp sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz. Sivilceler, lekeler, kist ve siyah nokta gibicilt problemlerinde zeytinyağı size yardımcı olacaktır.Ben göz makyajı temizli için zaten zeytinyağı kullanıyorum. Bunu da size buradaki yazımda anlatmıştım. Zeytinyağının mucizelerine bu kadar inanan biri olarak buradaki maddelerden bazılarını denemeye karar verdim. Hatta az önce makyaj temizliğimde uyguladım. 
Göz makyajımı temizledikten sonra, avucuma aldığım az miktar zeytinyağı ile tüm yüzüme masaj yaptım, ardından da liquid neutrogena ile yağı arındırdım. Şu an cildim yumuşacık :) Liquid neutrogena kullananlarda kendisinin cildi normalde ne kadar kuruttuğunu bilirler.
Sonuç olarak, ben denemeye devam edeceğim. Arzu edenler gelişmeleri sorabilirler :)

Sevgiler xoxo

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkürler :)

Beni de okur musun?