15 Aralık 2011 Perşembe

Ahmaklık Mucizesi


Ahh bu Koreliler ahh, anamızı ağlata ağlata bir hal oldunuz. Mutlu musunuz??
Yapmışlar yine yapacaklarını. Ben tam konusunu okumadan filme atladım afişi görünce. Eğlenceli bir filmede ihtiyacım vardı. Ama yanılmışım be arkadaşım. Filmin komedi olmadığını anladığımda film beni çoktan içine almıştı bile. Yine çok güzeldi. İzlemeyen varsa izlesin. Kore yapımlarını beğenenlerin bu filmide beğeneceğini düşünüyorum.

Filmin konusuna gelince, direk kopyala yapıştır yapıyorum izninizle;
Ji-ho umut veren bir piyanisttir, ve yıllarca yurt dışında tahsil görüp piyano çalmaktadır. Ama bir gece ansızın bir sahne korkusu duygusuna yakalanır ve bir daha bundan kurtulamaz. Çaresizlik içinde, yurduna döner ve eski sınıf arkadaşı Sung-ryong ile karşılaşır. Bir zamanlar çok zeki bir çocuk olan Sung-ryong bir kaza geçirmiştir ve şimdi yirmili yaşlarının sonundayken hala altı yaşındaki bir çocuğun zekasına sahiptir. Çok unutkandır, ama ilk aşkı Ji-ho'yu asla unutmamıştır. Sung-ryong’un deforme olmuş aklının diğer yarısında sadece ailesi, – kız kardeşi Jee-in vardır. Ona bakmak için, Sung-ryong Jee-in’in okulu önünde tost satmaya başlar. Ama Jee-in zeka özürlü ağabeyinden utanır ve onu tanımazlıktan gelir. Sung-ryong’un iyi niyetli düşüncesini anlayansa sadece eski arkadaşı Sang-soo'dur. Ama Sung-ryong kaçınılmaz bir şekilde gangsterlerin dünyasına düşer. Ji-ho hala kendi derdindedir, Jee-in hastalanmıştır ve Sang-soo tehikeli bir çatışmaya karışmıştır. Ama onların tüm acıları hiç kimsenin öngörmediği bir şekilde sanki bir mucize olmuşcasına Sung-ryong tarafından dindirilir...Şiddetle tavsiye edilir. :)

Sevgiler, iyi seyirler 
xoxo

2 yorum :

  1. Yarın ilk iş bunu izlemek olucak =) harikasın =) bende izlemediğim filmler arıyodum teşekkürler =)

    YanıtlaSil
  2. Ahmaklık mucizesi harika bi filmdir cidden. Een beğendiğim Kore yapıtlarından. Başrolün oyunculuğu bitirmiştir beni vesselam... :)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkürler :)

Beni de okur musun?