7 Kasım 2018 Çarşamba

Kanguru Tercihim - Mamadusbaby

Herkese merhaba,
Aslında uzun zamandır paylaşmayı düşündüğüm bir konudan bahsetmek istiyorum size. Nedense paylaşmayı hep erteledim durdum fakat 5 gün kangurusuz kalınca işte o zaman kangurunun benim için ne denli hayat kolaylaştırıcı bir ürün olduğunu anladım ve siz, özellikle yeni anneler ile bu konuyu paylaşmak istedim.
Oğlum 2 aylıktı annem memlekete geri döndüğünde ve ben oğlumla artık baş başa kalmıştım. Sürekli kucakta olmak isteyen bir bebekti. Daha annem gitmeden düşünmeye başlamıştım. Yemek yapmak, yemek yemek, tuvalete gitmek gibi temel ihtiyaçlarımı nasıl karşılayacaktım. Sessiz olduğu tek vakit uyuduğu vakitti. İnstagramda Mamadusbaby yi takibe almıştım. Paylaşımlarını takip ediyor ve müşteri memnuniyetlerini okuyordum. Bir kaç markayı daha incelemiştim ama nedense Mamadusbaby daha çok içime sinmişti. Annem gitmeden siparişimi verdim. 
Oğlum 2 buçuk aylık olana kadar kanguru ile denemelerimiz oldu. Oğlumun alışması ve benim de tedirgin olmadan kullanmam biraz zamanımızı aldı. Ben gibi pimpirikli bir insansanız "ay doğru mu taktım, ay bebeğimi içine doğru mu yerleştirdim" gibi saçma hallerde bulunabilirsiniz ilk başlarda fakat kangurunun kullanımı çok kolay, üstelik alışınca bebeği kanguruya yerleştirmeniz sadece saniyelerinizi alıyor. Çünkü bir kere kanguruyu vücut ölçünüze göre ayarladınız mı geri kalan sadece bebeğinizi yerleştirip klipsleri geçirmek oluyor. Arka klipsini dahi kendim yardım almadan kolaylıkla takıp kanguruyu kullanıyorum. 
Kanguru kullanımı bizim günlük rutinimizin içinde. Gerek evde gerekse dışarıda, hemen her yerde kanguru kullanıyorum. Bunun en önemli sebebi pratik olması. Bebek arabası kullanmak kangurudan sonra bana çok zahmetli gelmeye başladı. Bir diğer sebebi rahat oluşu ve 3 ayrı şekilde, ister bebeğiniz önde, ister yanda isterseniz de arkada olacak şekilde kullanabiliyor olmanız. Bel ağrısı yapmıyor. Tereddütte kaldığım bir konuydu bu fakat kullandıkça gördüm. Tecrübe ile sabittir. 
Kanguru alırken asıl dikkat etmeniz gereken nokta şu; bebeğinizin bacakları kanguruda M şeklini alıyor olmalı. Bu sayede kalça çıkığı riskini de en aza indirmiş olursunuz. Ben özellikle doktorumuza kanguru takılı halde gidip gösterdim. Kesinlikle kullanılmasını öneriyorum demişti. O günden sonra daha da içim rahat şekilde kullanmaya devam ettim.
Benim asıl anlatmak istediğim kangurusuz 5 günüm nasıldı? Ne kadar zorlandım? Nelerde zorlandım? Sizinle bu soruların cevabını paylaşmak istiyorum.
Kangurusuz inanılmaz derecede zorlandım. Meğer kanguru benim hayat kurtarıcımmış.
- Oğlum uyumakta zorlandığında ve huzursuzlandığında kanguruya alıyorum ve sakinleşip mayışmasını bekliyorum. Bu esnada yapılacak işlerim varsa bulaşık yıkamak, bulaşık makinesi yerleştirip /boşaltmak, yemek yapmak gibi işlerimi yapıyorum. O sürede zarfında da oğlum uyumuş oluyor.
- Oğlum kanguruda iken evi süpürebiliyorum kolaylıka. Market alışverişimi yapıyorum. Pazar alışverişimi yapıyorum. Gezmeye çıkıyoruz. Aslında aklınıza gelebilecek bir çok rutini oğlum kanguruda iken yapabiliyorum. Çünkü oğlum kanguruya alıştı ve kanguruda olmayı seviyor. Yaklaşık 7 aydır kullanıyoruz. Hiç bir sorun da yaşamadık. Oğlum evde huysuzlandığında balkona çıkarıyorum dışarıya çıkacak halim olmadığı zamanlar. Kucakta taşıdığımda aynı etkiyi yaratmıyor onu farkettim. Kangurudayken başı göğüsüme daha yakın olduğundan daha çabuk sakinleşiyor hem benim de kollarım ağrımamış oluyor. 
Kangurum yokken bu saydıklarımın hiç birini kolaylıkla yapamadım. Oğlumu oyalamak ve uyutmak için çok zaman harcadım. Sanırım bir de büyüme atağı tuttu her zamankinden daha çok ilgi istiyor aksi olursa huysuzlanıyor. Kangurum olmadığı için market işini hep erteledim çünkü artık bebek arabası ile hemen hemen hiç bir yere çıkmak istemiyorum pratik olmamasından dolayı. Evde çöplerim birikti. Artık en son oğlan uyuduğu bir vakit çektim kapıyı çöp atmaya gittim. Biz kanguru ile artık bir bütün olmuşuz. Hem ben hem de eşim çok rahatlıkla kullanıyoruz. Gittiğimiz her yerde kanguru da bizimle. Çevremde bebeği olan herkese de tavsiye ediyorum. Ben tercihimi Mamadusbaby den yana kullandım. Mamadusbaby çalışanları da ayrıca çok ilgili bunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Kanguruya alışma sürecimde başlarını çok ağrıttım. Her soruma çok ilgiyle cevap vermişlerdi. Çok teşekkür ediyorum kendilerine de. Böyle bir ürün varken biz annelerin de işi kolay hanımlar.

Baksanıza bizim oğlanın baba koynunda keyfi nasıl da yerinde.

Sevgiler xx

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkürler :)

Beni de okur musun?